Evde Bakım Doktoru
İhtiyaç halinde bir seferlik doktorun evde muayene ziyareti şeklinde olabileceği gibi belirli aralıklarla düzenli ziyaretler olarak da planlanabilmektedir.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ 

Evde, yerinde sağlık Hizmeti, Türkiye'de yaşayan hasta veya bakıma ihtiyaç duyan bireylerin ve yakınlarının, yaşadıkları ortamda, sağlık, bakım ve rehabilitasyon ihtiyaçlarının karşılanmasıdır.

Amaç


  • İyileşme döneminin kesintiye uğramadan devam etmesi
  • İyileşme sürecinin hızlandırılması
  • Hastane enfeksiyonlarının azaltılması
  • Hastanede yatış süreleri ve yatma stresinin azaltılması
  • Hasta ve yakınlarının, eğitimli ve kendine yeterli hale getirilmesi ve hastaların yaşadıkları ortamların sağlık koşullarına uygun hale getirilmesi amaçlanmaktadır.


Yara bakım gereksinimi olan, kateter ihtiyacı olan,enjeksiyon yapılarak tedavisi devam eden, damar yolu açılarak serum takılacak olan hastalar,

Kronik hastalığı olanlar

Terminal dönem hastaları

Hastaneden taburcu olup, artık tedavisi evde devam etmesi gereken hastalar,

Evde fizyoterapi, psikoterapi ihtiyacı olanlar

Evden çıkamayacak şekilde olan yatağa bağımlı hastalar

Evde sağlık hizmetlerinden nasıl faydalanılır?

Hasta veya yakınları , 0850 811 41 41 veya web adresimizden www.etisaglik.com adresine  başvuruyu gerçekleştirdikten sonra değerlendirme ekiplerimiz tarafından en kısa süre içinde evlerinde ziyaret edilip, hizmet verme kriterlerine uygun olup olmadığı değerlendirilmektedir. Uygun bulunan hastaların Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanması sağlanmaktadır.